Білки слугують важливим компонентом крові, адже підтримують її в'язкість на сталому рівні та утримують формені елементи (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити) в кровотоці.
На додачу білки забезпечують транспорт гормонів, вітамінів, необхідних мінералів та жирів. Білки є ключовим фактором у регуляції кислотно-лужного балансу, а також невід’ємною ланкою системи згортання крові та складного механізму імунної відповіді.
Саме тому коливання рівня загального білка та його фракцій повинне бути вчасно виявлене та взяте під контроль.
Запам’ятайте, підвищення рівня білка крові зумовлюють:
втрата організмом значної кількості рідини через опіки, перитоніт, виснажливе блювання чи діарею, холеру, нецукровий діабет, хронічний нефрит або рясне потовиділення;
інфекційні захворювання, зокрема вірусні гепатити й деякі тропічні лихоманки;
патології кісткового мозку;
ревматоїдний артрит;
прийом гормональних медичних препаратів, включно з кортикостероїдами, адреналіном, гормонами щитоподібної залози та інсуліном.
А от знижений рівень білка може бути спричинений:
недостатнім його надходженням із їжею внаслідок голодування чи порушення функціонування шлунково-кишкового тракту;
порушенням білоксинтезуючої функції печінки внаслідок тривалої алкогольної залежності, гепатитів, цирозу, тривалих інтоксикацій та злоякісних новоутворень;
опіками чи гіпертермією;
втратою білка через кровотечі;
серцевою недостатністю;
вагітністю чи змінами в період лактації;
прийомом деяких препаратів, у тому числі естрогенів.
Як бачимо, більшість таких розладів потребують кваліфікованої лікарської допомоги, а для цього вони мають бути вчасно діагностовані. Тож не баріться та відвідайте лікаря Білопільського ЦПМД вже зараз.
Джерело: Глобал Тест
Comments