top of page

Відповіді на запитання про електронні направлення

Які лікарі можуть виписувати направлення? Чи тільки сімейний лікар?

  • Направлення можуть виписувати як лікарі первинної допомоги, так і вузькі спеціалісти. Технічна можливість створити електронне направлення є у всіх лікарів, що працюють в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ). Направлення виписує той лікар, який вважає за необхідне призначити пацієнту певні дослідження, процедури або консультації для оцінки стану здоровʼя або призначення лікування.

  • Як правило, сімейний лікар виписує направлення на консультації до вузьких спеціалістів або на дослідження. Якщо вузький спеціаліст вважає за доцільним спрямувати пацієнта на додаткові дослідження або консультації, він має сам виписати йому направлення.

Лікар призначив кілька досліджень або консультації, а на телефон прийшло тільки одне направлення. Чому так?

  • При створенні направлення в ЕСОЗ лікар вказує медичну послугу, яку потрібно надати пацієнту. Це може бути як одна послуга, так і група послуг, якщо вони стосуються однієї проблеми. Наприклад, консультація та дослідження. Таке направлення буде груповим, але все одно матиме один номер.

Чи потрібно пацієнту отримувати кожний раз направлення до вузького спеціаліста, якщо він у нього спостерігається?

  • Направлення до лікуючого лікаря, у якого спостерігається пацієнт, не потрібно. Якщо пацієнт з інших причин звертається до іншого закладу, він має заново отримати направлення у сімейного лікаря або лікаря, який його направив. Інакше послуга може бути платна.

  • Нагадуємо, що направлення не потрібне також до сімейного лікаря, педіатра, психіатра, фтизіатра, стоматолога, нарколога, гінеколога. А також якщо пацієнт перебуває у невідкладному стані. Адже екстрена медична допомога надається без направлення.

Лікар не мав доступу до ЕСОЗ та виписав паперове направлення, а раніше казали, що працюють тільки електронні. Що робити?

  • На час дії воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові направлення. Це зроблене для того, щоб якщо у лікаря через певні обставини (наприклад, відсутність інтернету або електроживлення) немає доступу до ЕСОЗ, він би все одно мав можливість направити пацієнта на необхідні медичні послуги.

Джерело: НСЗУ

10 переглядів

Yorumlar


bottom of page