top of page

В Україні право пацієнта на вільний вибір сімейного лікаря гарантовано законодавством!

Згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування" та іншими нормативно-правовими актами, кожний громадянин має право самостійно обирати сімейного лікаря.


Сімейний лікар є основним медичним працівником, який надає медичну допомогу пацієнтам у межах своєї компетенції. Він є першим контактним лікарем, до якого звертаються пацієнти для отримання медичної допомоги. Вибір сімейного лікаря залежить від бажання пацієнта і може бути здійснений зі списку лікарів, які надають первинну медичну допомогу у відповідному медичному закладі.


Зокрема, пацієнти, які працюють або проживають у територіальній громаді, можуть вибирати сімейного лікаря з числа лікарів, які зареєстровані у відповідному медичному закладі на цій території. При виборі сімейного лікаря пацієнт має право на інформацію про кваліфікацію та досвід роботи лікаря, а також про його графік роботи та місцезнаходження.


Якщо пацієнта та/або членів його родини адміністративними методами примушують до вибору небажаного лікаря/закладу охорони здоров’я, то це є порушенням базових прав пацієнта і є підставою для подання скарги до Національної служби здоров’я України.


Нагадуємо, що кожна людина має право звернутися зі скаргою в контакт-центр Національної служби здоров’я України за безкоштовним номером 16-77. І це є дуже дієвим способом для припинення порушень прав пацієнта.


Принагідно нагадуємо, що відразу після Перемоги України всі лікарні із стаціонарними відділеннями не зможуть надавати первинну допомогу. І декларацію знову доведеться перезаключати саме з закладом первинної медичної допомоги.


Тобто на території Білопільської, Ворожбянської, Річківської громад таким закладом є саме наш заклад – «Білопільська первинка». І зовсім не факт, що у лікарів нашого закладу на той час будуть «вільні місця» для нових пацієнтів!


Ще раз нагадуємо номер телефону для подання скарг щодо порушення прав пацієнта на вільний вибір лікаря. Вам дійсно допоможуть за цим номером: 16-77.

39 переглядів

コメント


bottom of page