top of page

Звіт керівника Білопільського ЦПМД Костянтина Рожина за 2022 рік

Непросто Білопільській первинці (як і державі в цілому) дався минулий 2022 рік. Відносно стабільно в більш-менш плановому режимі ми працювали до 24 лютого.

А вже вранці 24 лютого почався вихор подій, що докорінно змінив нашу роботу.

У мене, як керівника і людини, був період паніки і тривоги (досить недовгий, але все ж таки був).


Десь о 6-ій я вже був на роботі. Дуже страшне дебютне відчуття йти на роботу під звуки артилерії. Було зроблено “ревізію” документації закладу. Частина документів (оригінали установчих документів) перемістилася в мою особисту тривожну валізку разом з печаткою закладу і зовнішнім диском з усією інформацією закладу. Якась частина документів була знищена.


Було організовано видачу трудових книжок працівникам, які цього бажали, на руки, щоб кожен міг собі сформувати “тривожну валізку”. Вже до 8 год ранку всі наші авто були заправлені та був сформований запас пального. Я чітко розумів, що палива дуже скоро не стане. Так і відбулося. Враховуючи, що Білопільщина якийсь період часу знаходилася в зоні оперативного оточення, логістика була повністю порушена.


Порушення логістики призвело до неможливості придбати дез. засоби, антисептики, засоби індивідуального захисту. Але завдяки постійній системній роботі певний запас подібних речей нами був сформований. Найбільш чутливо відсутність будь-якої логістики постачання вдарило ближче до квітня по спеціальних розчинах і витратних матеріалів для лабораторії. Але так чи інакше, за рахунок власних запасів та наступних особистих домовленостей з постачальниками нам вдалося вирішити і цю проблему. Тому простоїв лабораторії не було.


Я, як керівник, сформував для себе різні сценарії розвитку подій і, відповідно, плани А, Б і навіть В для роботи закладу. Дякуючи ЗСУ, до плану Б (особливо В) не дійшло Найбільшим викликом для закладу було “утримання” медичного персоналу. За минулий рік відбулася значна міграція лікарів і медсестер в Україні. Але нам вдалося утримати на робочих місцях всіх лікарів і медсестер з практик сімейного лікаря, за що я всім особисто дуже дякую.


Заклад жодного дня не припиняв свою роботу у минулому році! Сподіваюся, що так буде і надалі.


З перших днів я разом із моєю командою розпочав роботу з фандрейзінгу (з різного роду донорами і грантодавцями). І цю роботу я вважаю за минулий рік надзвичайно успішною. Ми отримували для наших пацієнтів багато медикаментів, засобів для догляду, дитячого харчування. В цьому нам допомагали Білопільська міська рада, відділ охорони здоров’я Сумської ОВА, різні гуманітарні штаби й організації.


Для закладу від різних донорів було отримано дез. засоби, антисептики, засоби індивідуального захисту, витратні матеріали.


Найбільше у модернізації і дооснащенні закладу нам допомогли німецькі партнери. Нам двома поставками було доставлено напряму з Німеччини діагностичне та лікувальне обладнання: аналізатори крові (зокрема і сучасний гематологічний аналізатор), портативний УЗД-апарат, пульсоксиметри, тонометри, засоби для догляду, дитяче харчування. Загалом, від німецьких партнерів ми отримали всі ці “плюшки” на загальну суму 39 тис євро.


Якщо перейти до цифр роботи з фандрейзінгу, то всього надійшло благодійної та гуманітарної допомоги майже на 4 млн грн (якщо точніше, то 3 898 069, 75 грн).


Серед найбільших успіхів (я вважаю) за минулий рік – отримання від донорів генератора та Starlink. Це дозволило нам майже повноцінно працювати і під час блекаутів. В сучасних реаліях медична допомога дуже залежна від наявності електроживлення та стабільного інтернету. І все це у нас було щодня у минулому році.


Щодо саме медичної роботи поговоримо мовою цифр:


1. Діяльність колл-центру.

  • Усього дзвінків за обраний період (2022 рік): 3830 (з них унікальних: 1299)

  • Дзвонили вперше: 615 (47.34%)

  • Прийнятих дзвінків: 1779 (46.45%)

  • Усього вихідних дзвінків за обраний період: 1685, з них унікальних – 792

  • Успішних вихідних дзвінків: 1084

2. Практична робота.


Загальна кількість контактів з пацієнтами (як особистих, так і дистанційних) за рік – 236 тис (в середньому на 1 лікаря закладу припадає близько 13 тис записів за рік). Це ті дані, що відображені в електронній системі охорони здоров’я. Якщо дуже умовно, то кожен прийом, кожен виписаний рецепт, кожне виписане направлення, кожна консультація є окремими записами, що вносяться в електронну систему охорони здоров’я.


3. Лікувальна та профілактична робота.


Виписано більше 20 тис рецептів за рік за програмою «Доступні ліки». З них 13 376 рецептів на препарати для лікування серцево-судинних захворювань.


Загальні показники вакцинації за рік (і від COVID-19, і рутинної): всього зроблено 14 638 щеплень.


Так, показники роботи закладу дещо знизилися минулого року. Але на це є об’єктивні причини, пов’язані з військовими діями на Білопільщині зокрема і в державі взагалі.


У листопаді минулого року ми відновили виїзну роботу по деяким селам в зоні нашого обслуговування (зокрема і за рахунок отримання від грантодавців палива для авто). Ця робота буде продовжена і в нинішньому 2023 році.


До значних успіхів минулого року я відношу і відродження на Білопільщині фізіотерапевтичних методів лікування. Для цього було придбано сучасну апаратуру. Враховуючи те, що цей вид лікування не входить у договір з Національною службою здоров’я України, то фізіотерапія увійшла до категорії “платних послуг”. Ціни на фізіотерапію менші від “сумських” у 2-3 рази.


Ще один успіх за минулий рік – запуск оновленого професійного сучасного сайту за новою адресою. Це ще одна складова надважливої комунікаційної роботи. До речі, комунікації нашого закладу з нашими пацієнтами не припинялися увесь минулий рік. Щодня публікувалися матеріали для наших пацієнтів, в тому числі з професійними порадами на час воєнного стану щодо здоров’я, медицини, домедичної допомоги тощо. Це близько 400 публікацій через соціальні мережі (фейсбук та інстаграм), сайт, вайбер-канал. Охоплення аудиторії за час війни збільшилося на майже 60% (57,9 %, якщо точніше).


Окремий успіх – відзначення наших фельдшерів з прикордонних ФАПів державними відзнаками (Тетяна Якушка та Наталія Ємельяненко). Але всі наші працівники гідні нагороди!


Коротко щодо планів на 2023 рік. Тезово:

  • Продовження фандрейзінгу. Ми вже готові кілька нових грантових проєктів.

  • Продовження на новому рівні роботи з якості медичної допомоги.

  • Збільшення кількості різного роду навчань для медичного та немедичного персоналу.

389 переглядів

Comments


bottom of page