top of page

Обізнаність щодо меланоми рятує життя!

22 травня – День меланоми. Його завдання – нагадати, що це найсмертоносніше онкологічне захворювання шкіри може спіткати кожного.


Меланома – результат злоякісного переродження пігментних клітин. Оскільки найбільше їх міститься у шкірі, найчастіше пухлина уражає саме її, але також може розвиватися під нігтями, на слизових оболонках чи в очах.


Вищий ризик захворіти мають люди з великою кількістю родимок, меланомою в родичів чи після перенесеного раку шкіри. Надлишок ультрафіолету також є однією з причин розвитку меланоми.


На ранніх стадіях із меланомою можна швидко покінчити за допомогою її повного хірургічного видалення. Однак поява метастазів значно ускладнює лікування та різко знижує його успішність. У цьому найбільша небезпека меланоми: вона надзвичайно швидко поширюється.


Зрозуміло, що вчасна діагностика меланоми – питання життя і смерті. Причому, щоб запідозрити її, не потрібно якихось надскладних обстежень. Тому закликаємо вас самостійно стежити за станом своєї шкіри та регулярно проходити огляд у лікаря!


Джерело: AIM at Melanoma

24 перегляди

Comments


bottom of page