top of page

Самообстеження молочних залоз: чому це так важливо та як правильно його виконувати?

Самообстеження молочних залоз є важливим кроком у вчасному виявленні раку на ранній стадії, коли є можливість його успішного та ефективного лікування!


Не хвилюйтесь, огляд молочних залоз виконувати достатньо легко та просто.


Самообстеження краще робити на 7-10 день менструального циклу. У цей час тканина молочної залози більш м'якша, що дозволяє краще відчути будь-які зміни.

  • Крок 1. Огляньте свої груди в дзеркалі, поклавши руки на стегна. Зверніть увагу на розмір, форму та їх колір. Якщо ви бачите будь-яку з наступних змін, повідомте про це лікаря: ямочки, зморшки або опуклість шкіри, сосок, який змінив положення, почервоніння, висип або набряк.

  • Крок 2. Підніміть руки над головою та огляньте свої груди. Далі пропальпуйте їх на предмет грудок.

  • Крок 3. Тепер пропальпуйте груди в положенні лежачи. Правою рукою огляньте ліву молочну залозу, а потім лівою рукою огляньте праву. Використовуйте твердий, але плавний дотик подушечками вказівного та середнього пальців вашої руки, тримаючи пальці рівними та разом. Натисніть пальцями вниз і рухайте ними круговими рухами. Ви можете почати з соска, рухаючись все більшими і більшими колами, поки не дійдете до зовнішнього краю грудей. Також можна рухати пальцями вгору та вниз вертикально. Обов’язково прощупайте всю тканину від передньої до задньої частини грудей.

  • Крок 4. Злегка стисніть сосок. У нормі жодних виділень з нього бути не повинно, якщо ви не годуєте грудьми. Якщо з'явились водянисті, гнійні чи кров'янисті виділення – одразу зверніться до лікаря!

Регулярне щомісячне самообстеження молочних залоз – запорука жіночого здоров'я!


Джерело: Breast Cancer


25 переглядів

Comments


bottom of page