top of page

Фуросемід: чому не можна зловживати при підвищеному артеріальному тиску?

Попри широке застосування, фуросемід насправді не є препаратом вибору при підвищеному артеріальному тиску. Його принцип дії полягає у виведенні надлишку води з організму завдяки вираженому сечогінному ефекту. Проте причиною високого тиску далеко не завжди є надлишок рідини. Тож зловживання фуросемідом може призвести до зневоднення, надмірного виведення калію та кальцію з організму. При цьому не факт, що вдасться досягнути очікуваного стабільного зниження артеріального тиску. 


Фуросемід діє швидко, але коротко. Тому його зазвичай використовують, щоб знизити підвищений артеріальний тиск, особливо якщо він поєднується з набряками при серцевій недостатності. Натомість для постійного підтримання артеріального тиску на належному рівні існують більш ефективні та менш шкідливі схеми лікування. 


Погодьтеся, краще тримати артеріальний тиск під контролем, щоб не виникало необхідності «збивати» його фуросемідом. Тож попросіть вашого лікаря підібрати для вас оптимальний препарат від артеріальної гіпертензії.


Джерело: Drugs.com

37 переглядів

Comments


bottom of page