top of page

Чи безпечна вакцина проти COVID-19 для вагітних?

Хоча багато людей з нетерпінням чекають отримання довгоочікуваної вакцини від COVID-19, зустрічається когорта пацієнтів, які відносяться до цього з побоюванням. Насамперед це вагітні жінки або ті, які планують вагітність.


З чим це пов’язано?

  • З тим, що до певного моменту була обмежена кількість опублікованих даних про вакцину і жінок в положенні. Вагітних навмисно було виключено з початкових досліджень ефективності вакцини з міркувань безпеки.

Здається, що ці вакцини були створені надто швидко, проте техніки в їх основі були перевірені вченими протягом десятиліть. Важливо зазначити, що у будь-якому випадку можуть виникати побічні ефекти, такі як: головний біль, втома, лихоманка і ломота у тілі. Все це спричинено відповіддю власної імунної системи і є хорошим знаком, адже організм правильно реагує на подразника.


Виходячи з новітніх медичних досліджень можна запевнити, що немає жодних підстав вважати, що вакцина від COVID-19 може мати будь-які шкідливі наслідки для матері чи дитини.


Але в який триместр вагітності краще робити щеплення?

  • Немає даних, які б вказували, що вакцинуватися на пізніх термінах безпечніше, ніж на ранніх. Однак рішення про те, коли робити щеплення, слід обговорити зі своїм лікуючим лікарем.

Джерело: The Doctor Weighsin

7 переглядів

Comments


bottom of page