top of page

Чи може вегетаріанське харчування бути збалансованим?

Рослинні дієти продовжують набувати все більшої популярності в усьому світі завдяки десятиліттям наукових досліджень і зростанню кількості доказів їхньої потенційної користі для здоров’я.


Крім того, підвищена обізнаність про вплив тваринництва на навколишнє середовище також спонукала деяких людей прийняти рослинну дієту, як більш екологічну.


Ось кілька порад, які допоможуть вам підтримувати різноманітну та збалансовану вегетеріанську дієту:

  • По-перше, обмежте рослинні продукти з високим вмістом солі, доданого цукру та жирів (хліб комерційного виробництва, тістечка, печиво, снеки, ароматизовані кисломолочні напої, сухі сніданки, енергетичні батончики, продукти швидкого приготування та напівфабрикати).

  • Обов’язково читайте етикетки і будьте обережні з так званими заявами про здоров’я на упаковці. Потренуйтеся звертати увагу на перелік поживних речовин, вміст цукру, солі та жиру, і вибирати продукти з меншою кількістю добавок. Крім того, етикетки можуть допомогти вибрати продукти з високим вмістом кальцію та інших корисних нутрієнтів (необхідних поживних речовин).

  • Вегетаріанські замінники м’яса часто мають високий вміст солі та насичених жирів, тому обов’язково вибирайте альтернативи з низьким вмістом натрію та жиру.

  • Важливо стежити за порціями вуглеводів: обов’язково включайте цільнозернові вуглеводи в свій раціон.

  • Також зосередьтеся на білках: горох і квасоля, горіхи, насіння, тофу, боби едамаме, яйця, молоко, сир, йогурт і морепродукти – все це джерела їжі з високим вмістом білка, які також забезпечують надходження в організм кальцію, заліза, вітамінів D і B12, яких зазвичай вегетаріанцям бракує.

Нарешті, ви можете проконсультуватися з лікарем, аби розробити індивідуальну дієту на основі рослинних продуктів.


Джерело: Medical News Today

1 перегляд

Comments


bottom of page