top of page

Чи може здорове серце збитися з ритму?

Мабуть ви помічали, що іноді ваш пульс не ідеально ритмічний. Чи означає це, що у вас проблеми зі здоров'ям?


Скоріш за все ці симптоми були спричинені передчасними скороченнями передсердь, які є однією з основних причин нерегулярного серцебиття. Хоча вони не завжди відчутні, їх досить часто фіксують електронні тонометри, пульсоксиметри чи медичні працівники під час огляду.


Якщо реєструвати роботу серця впродовж тривалого проміжку часу, одну, а то й дві підряд передсердні екстрасистоли скоріше за все вдасться «спіймати» навіть у молодих людей без жодних захворювань.


З віком частота передчасних серцевих скорочень зростає. Наприклад, 99% абсолютно здорових людей після 50 років мають хоча б одну передсердну екстрасистолу на добу.


Вважають, що хвилюватися потрібно, якщо передчасні удари перевищують 1% усіх серцевих скорочень. Лікарі розглядають це як ознаку аномальної будови серця, яка підвищує ризик аритмій, зокрема фібриляції передсердь, а також інсульту та серцево-судинних захворювань загалом.


Тому якщо на ЕКГ «проскочила» поодинока передсердна екстрасистола або вам здалося, що серце на кілька секунд вибилося з ритму, не хвилюйтеся, – це може бути варіантом норми. Проте якщо це відбувається уже не вперше, регулярно проходьте обстеження, щоб не пропустити моменту, коли поодинокі передчасні скорочення перейдуть у серйозніший варіант аритмії і потребуватимуть лікування.


Джерело: MedPage Today


19 переглядів

Comments


bottom of page