top of page

Чи справді стрес викликає загострення бронхіальної астми?

Навіть у здорової людини при сильних емоціях спостерігається зростання частоти дихання. Що вже й казати про людину з бронхіальною астмою. Відчуття задишки та напруження, пов'язане зі стресом, своєю чергою буде викликати у неї паніку. Це призведе тільки до посилення симптомів. 


Коли ви знервовані та роздратовані, ви менше уваги приділяєте турботі про здоров'я, зокрема дотриманню схеми лікування бронхіальної астми чи уникненню інших можливих тригерів. 


Тож не дозволяйте стресу заволодіти вами. Не перевтомлюйтесь. Добре висипайтеся, це допоможе запобігти нічним приступам. Поділіться своїми проблемами з близькими та заручіться їхньою підтримкою. Обов'язково щодня виділяйте час на щось приємне для себе. 


Також рекомендуємо вести щоденник загострень бронхіальної астми. Так ви зможете з'ясувати, чи стрес є їх причиною у вашому випадку.


А ще майте на увазі, що стрес частіше провокує загострення при погано контрольованій бронхіальній астмі. Тому регулярні контрольні візити до лікаря та дотримання його рекомендацій – важливий крок для гарного самопочуття.


Джерело: Asthma + Lung UK


5 переглядів

Commentaires


bottom of page