top of page

Що означають «приставки» у назвах ліків?

Наявність «приставок» у назвах препаратів стосується не тільки знеболюючих засобів, але й пробіотиків, сорбентів, антигіпертензивних ліків, гіполіпідемічних тощо. Що ж вони означають?


«Форте» у перекладі – сильний. Як правило, у препаратах із цією «приставкою» міститься підвищена доза лікарської речовини. Наприклад, найпоширенішим дозуванням ібупрофену є 200 мг, а ліки з приставкою «форте» містять цілих 400 мг.


«Дуо» – дует, тобто поєднання 2-х препаратів. Найчастіше це можуть бути антигіпертензивні або гіполіпідемічні препарати. Це досить зручно для пацієнтів, адже не потрібно окремо приймати 2 таблетки.


«Рапід» – швидко. Така приставка характерна для препаратів, які швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті й майже негайно починають діяти.


«Лонг» – довго. Це означає, що створена форма ліків дозволяє їм поступово всмоктуватися та діяти протягом тривалого проміжку часу.


Якщо ви не впевнені, який саме вид препарату вам варто придбати, то краще уточніть це у сімейного лікаря Білопільського ЦПМД.

Джерело: Verywell Health


34 перегляди

Comentarios


bottom of page