top of page

Історія нашої сімейної лікарки, яка пройшла курси від ВООЗ та надає підтримку з ментального здоров’я! 

Вітаю! Мене звати Наталія Бабенко. Я – сімейний лікар Білопільського ЦПМД. Я працюю на самому кордоні з країною, яка 24 лютого 2022-го року змінила наше життя.


«Ти як?» – відтепер кожен ранок у мене починається з цих слів. 


Жителі Білопільської громади потребують щоденної підтримки. За останній рік підвищилась кількість скарг на безсоння, хронічну втому, стрес, страхи. Хто, як не сімейний лікар, має об’єктивно розуміти стан пацієнтів? 


Я взяла собі за звичку додатково оцінювати психологічний стан людини, незважаючи на те, з якими скаргами до мене звернулися. 


Це одна з багатьох практик, яку я впровадила у свою щоденну роботу після тренінгів «mhGAP» від ВООЗ. У мене було і онлайн, і офлайн навчання. Також мені випала можливість пройти тренінг «mhGAP» з ментального здоров’я для тренерів.


Раніше я лікувала лише тіло, а на тренінгах мене навчили й «зцілювати душу». Я зрозуміла, що одне без іншого не працює. Спочатку моїм клієнтам було дивно, чому ми не п’ємо пігулки, а «дихаємо по квадрату». Зараз вони вже самі діляться зі мною новими методами самодопомоги. У мене Х років стажу за спиною та Х задекларованих пацієнтів, які насправді цінують моє бажання покращуватись.


Також я активно веду сторінку в соцмережах, що дає змогу комунікувати з молоддю. Приємно розуміти, що вони піклуються про своє ментальне здоров’я. Для своїх колег я проводила «столи рівних». Такий формат обміну досвідом є продуктивним. Зі знаннями після тренінгів я ефективніше комунікую в колективі: підтримую психічне здоров’я колег і особисте.


Пишаюся тим, що скористалася можливістю відвідати перший форум із психічного здоров’я, який приймала Україна. Дякую першій леді нашої країни – Олені Зеленській – за таку ініціативу.


Історія написана сімейною лікаркою Білопільського ЦПМД Наталією Бабенко.


400 переглядів

Comments


bottom of page