Осінь та зима – сезон ГРВІ та грипу. Коли хворіємо ми або наші близькі, це дуже неприємно. Хочеться якомога швидше позбутися від недуги.
Основний метод лікування – це підтримка оптимального мікроклімату в оселі, вологі прибирання та зволоження носової порожнини сольовими розчинами. Незамінним приладом у використанні стане зволожувач повітря (вологість повинна досягати 50-70%). Все це у поєднанні з рясним теплим питтям, режимом сну та відпочинку, використанням народних методів допоможе полегшити симптоми захворювання та швидше одужати.
Ось декілька варіантів народних методів лікування:
Напій з сушених плодів шипшини
Плоди шипшини містять велику кількість природного вітаміну С. 5 столових ложок подрібнених сухих плодів шипшини заварюють в 1 літрі окропу і настоюють протягом 8-12 год. П’ють його по кілька склянок на день кожен раз, коли виникає спрага. На період лікування краще замінити цим напоєм звичні чай і каву.
Чай з медом та прополісом
Ці природні агенти мають виражену протимікробну дію. 2-3 чайні ложки меду заварюють в склянці гарячої води і п’ють (замість чаю) 2 рази в день. Також варто мати на увазі, що дітям у віці до 6 місяців і людям з алергією мед протипоказаний.
Чай з малиновим варенням
Для лікування застуди найкраще підходить чай з малиновим варенням або ж зі свіжими плодами малини (розтертими в однорідну масу з цукром). Чай з малиновим варенням заварюється з розрахунку 2-3 чайні ложки варення на склянку гарячої води. Варто пам’ятати, що чай не повинен бути занадто гарячим. Він повинен бути просто теплим, щоб його можна було швидко випити великими ковтками. Також можна заварити чай із сухих плодів малини: столова ложка висушених ягід заварюється склянкою окропу і настоюється протягом 10-15 хв.
Напій з квітів липи
Липа допомагає вилікувати біль у горлі і пом’якшити сухий виснажливий кашель. 2 чайні ложки липового цвіту (продається в аптеках) заварюють в одній склянці гарячої води і настоюють протягом 10-15 хв.
Сік чорної редьки
Чорна редька багата алкалоїдами і біологічно активними речовинами. Щоб отримати її сік, потрібно вирізати в редьці невелике поглиблення, а в отриману порожнину покласти 1-2 чайні ложки меду. Через деякий час у поглибленні скупчиться рідина прозорого кольору. Її можна пити по одній столовій ложці кілька разів на день.
Точковий масаж
Не новий, але рідко вживаний метод боротьби із застудами. Якщо починає турбувати нежить, фахівці з точкового масажу рекомендують натискати на точки, що розташовані поруч з крилами носа, під носом, між очима, в центрі підборіддя.
Імбир
Ефективно боротися з грипом, а також проводити профілактику застудних захворювань допоможе імбир. Популярні напої з імбиром, медом і лимоном зміцнюють імунну систему, зігрівають і тонізують, а також мають потогінну та протизапальну дію.
Comments