top of page

Про що свідчить білий наліт на язику дитини? Чи варто батькам хвилюватися?

Найчастіше він утворюється у малюків впродовж перших місяців життя через вживання молока або суміші.


Тоді він легко знімається й не завдає дитині жодного дискомфорту. Також схожу характеристику має наліт, який виникає при зневодненні. Він легко зникне при вживанні дитиною достатньої кількості води.


Щодо молочниці: ця проблема може уразити дитину як на грудному, так і на штучному харчуванні. Вона спричинена дріжджовою інфекцією (грибками роду Candida), яка частіше виникає у малюків через недосконалу роботу імунної системи. Для кандидозу характерна поява кремового, білого нальоту, який незначно виступає над рівнем слизової оболонки. Найчастіше розташовується на язиці, проте може міститися і на внутрішній стороні губ, ясен, піднебінні чи горлі.


Він не знімається, і при спробі зробити це – ділянка може кровоточити. Ба більше, у дитини з’являються тріщини, дискомфорт та дратівливість. Легкі випадки можуть самостійно пройти протягом 1-2 тижнів. Коли стан дитини погіршується, то обов’язково призначаються протигрибкові препарати, які наносяться на уражені ділянки порожнини рота.


Батькам варто хвилюватися тільки тоді, коли наліт важко знімається, є почервоніння в місцях його локалізації, дитина має температуру або поводиться неспокійно чи відмовляється від вживання їжі. Ці симптоми потребують обов’язкового звернення до педіатра. В іншому випадку можете не турбуватися.


Джерело: VeryWell Health


2 перегляди

댓글


bottom of page